Školský internát

Gymnázium sv. Františka z Assisi

Školský internát

Zriaďovateľ gymnázia, Školské sestry sv. Františka, zabezpečili rekonštrukciu zeleného domu (voláme ho tak všetci, pretože je naozaj zelený) a vďaka tomu disponujeme od januára 2004 školským internátom a školskou jedálňou.

Školský internát má dve poschodia s kapacitou 32 žiakov, ktorí sú ubytovaných na izbách po dvoch až po štyroch, pričom každá izba má svoje sociálne zariadenie. Na oboch poschodiach sú malé kuchynky a súčasťou internátu je študovňa a kaplnka, v ktorej sa stretávajú ubytovaní žiaci na spoločnej modlitbe a sv. omši podľa programu školského internátu. Program školského internátu ponúka ubytovaných žiakom aj ďalšie aktivity, ako napr. tvorivé práce, dobrovoľnícke aktivity, športovanie a iné podľa záujmu žiakov.  O ubytovaných žiakov sa starajú tri vychovávateľky.

Školský výchovný program ŠI 2023/2024 TU

V suteréne zeleného domu je žiakom k dispozícii školská klubovňa . Môžu si tu zahrať rôzne spoločenské hry, posedieť si pri čaji, porozprávať sa, pozrieť si film alebo sa zúčastniť podujatí, ktoré si zorganizujú (duchovné obnovy, výstavy, divadelné predstavenia, koncerty a iné).

Žiadosť o prijatie do školského internátu a vyhlásenie rodičov je potrebné doručiť na sekretariát školy vždy do 31. mája.

Kontakt školský internát:
skolskyinternatgsf@gsf.sk
Mobil: +421918591644

Žiadosti

Contact / Location

Contact info

123-456-7890
123, New Lenox, Chicago IL 60606
info@yoursitename.com

Gathering Times

Saturday:
5:30pm

Sunday:
8:00am, 9:15am, 11:00am

Events / Calendar
[trx_sc_events type="detailed" past="" cat="0" orderby="post_date" slider="" title_style="default" count="5" columns="1" title="Upcoming Events"]