Z fotogalérie

image037

„Klásť si pravdivé otázky je známkou zdravého rozumu. Je to však len tretina cesty k pravde. Druhou je správna, pravdivá odpoveď a treťou tretinou prijatie spoznanej pravdy. Zo všetkých troch je prvá tá najľahšia. Posledná je najťažšia – ťažko sa prijíma.”

Max Kašparů

Duchovné obnovy

Katolícka škola je miesto, kde sa má popri vyučovaní a získavaní vedomostí odovzdávať živá viera a láska k Bohu. To študent zakúša na všetkých vyučovaných predmetoch, nie iba na hodinách náboženstva. Popri tom majú nesmierny význam pre duchovný rast učiteľov a študentov duchovné obnovy.

Čo sú duchovné obnovy?

Duchovná obnova je čas zastavenia sa a stretnutia sa s Bohom. Je to čas získavania vedomostí a skúseností na život s Bohom a pre Boha.

Duchovné obnovy učiteľov sa uskutočňujú raz za mesiac a učitelia im venujú jedno popoludnie. S Ježišom Kristom sa môžu stretnúť počas prednášky, sv. spovede, sv. omše a modlitby.

Duchovné obnovy študentov:

Študenti sa zúčastňujú v priebehu školského roka dvoch duchovných obnov. Jedna duchovná obnova je jednodňová, ďalšia je trojdňová. Trojdňová obnova začína vo štvrtok večer a končí sobotňajším obedom. Na túto obnovu odchádzajú žiaci mimo mesta, napr. do školy v prírode v Terchovej, aby tu pod vedením určeného tímu a kňaza prežili čas s Pánom. Tento čas je pre nich aj časom spoločného spoznávania sa a upevňovania triedneho kolektívu.

Meniny

Gymnázium sv. Františka z Assisi